Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zpěvá(č)ci úspěšní

správce 0

Po úspěšném účinkování na přehlídce dětských horáckých folklorních souborů v Jihlavě jsme se vydali v sobotu 9. dubna do centra Horácka znovu. Tentokrát na regionální kolo soutěže Zpěváček 2011. A slavili jsme opět úspěch!

Naše soubory Groš a Rožínka jelo reprezentovat šest zpěvá(č)ků:

Dáda Špačková a Adélka Králová v nejmladší kategorii do 10 let, Slávka Pavelková, Bára Krejčová, Honza Špaček a Verča Synková v hlavní kategorii do 15 let.

Letošní ročník překvapil rekordní účastí – celkem přijelo soutěžit 75 zpěváků (členů dětských horáckých souborů, ale i žáků pěveckých oddělení ZUŠ) ve 3 kategoriích. Každý z nich musel přednést 2 horácké písně – jednu pomalou a jednu rychlou, z toho jedna musela být zazpívána bez doprovodu hudebního nástroje.

Naše nejmladší zpěvačky Dáda a Áďa se představily obtížnými, ale „neobehranými“ písničkami. Podaly velmi pěkné výkony a v konkurenci dalších 23 velmi šikovných dětí si vedly výborně.

V hlavní kategorii soutěžilo 37 zpěváků. Naše „čtyři želízka v ohni“ se mezi nimi rozhodně neztratila a zabojovala skvěle. Slávku a Verču vybrala odborná porota do finále mezi nejlepších deset. Zde už se soutěžilo o postup do celostátního kola ve Velkých Losinách.

A jak to ve finále dopadlo? Slávka se umístila na 5. místě a je náhradnicí do Losin!

Všem našim zpěvá(č)kům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

[slideshow id=3]

P.S: Až vám zas bude někdo říkat, že dnešní děti nic neumí, nic je nebaví, jen zlobí a nic z nich nebude, nevěřte mu! Raději se jeďte s námi podívat na některé vystoupení dětských folklorních souborů. Dovíte se o nich při pozorném čtení našich stránek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...