Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Tak jsme se sešli…

Simona Špačková 0

aneb erste Probe

 

Naše první poprázdninová zkouška byla opravdu netradiční. Stručně řečeno jsme se sešli, zatancovali a zase jsme se rozešli 🙂

Ovšem ten, kdo ve středu 12.10. přišel do souboru, ví snad nejlíp, že vše bylo jinak.

Sešli jsme se o hodinu dříve, neboť jsme věděli, že za námi přijedou Němci. A opravdu kolem jedné hodiny k nám návštěva přijela!

Někteří z nás byli překvapení, někteří rozjaření, někteří nervózní, ale všichni dohromady jsme věděli, že to bude zábava.

Převlékli jsme se do krojů a čekali, až si hosté z německého Hesenska „naplní bříška“ tradičním českým jídlem „knedlo zelo“. Po dobrém obědě všechny přivítal v našem kraji ředitel školy V. Makovský a pak jsme se předvedli my. Ukázali jsme to, co jsme si pamatovali  opravdu dobře – pekaře a špalky – a hosty jsme zaujali propojením zpěvu, tance a divadla. Oni nám na oplátku ukázali jejich tradiční tance. K jednomu tanci jsme jim rádi zazpívali písničku: Nemelem, nemelem… My jsme zpívali a oni tancovali. Společně jsme vše zvládli a aspoň bylo veselo.

S našimi hosty jsme se rozešli po dvou hodinách příjemně společně stráveného času. A co jsme si z téhle zkoušky odnesli?

Každý pro sebe malý dáreček a všichni velkou zkušenost se známým příslovím: „Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem!“  🙂

[button color=blue type=info size=large align=right]Fotografie zde[/button]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...