Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jen se od nás prášilo

Simona Špačková 6

Za krásného slunečného počasí jsme se vydali 11. května 2012 natáčet pořad TA NAŠA KAPELA.

Vše vypuklo ve 13 h., kdy před naši školu přijely „dva osobáky“ s brněnskou značkou a řidiči České televize Brno nás odvezli pod rozhlednu na Karasín.

Zde už od dopoledne natáčela Bystřická kapela, která nás o spolupráci požádala, neboť pořad je samozřejmě o ní. My jsme měli za úkol tanečně podpořit jejich zpracování tanců z Pivonic, které pro kapelu upravil pan Josef Kšica. Pan Kšica tyto tance věnoval v roce 1987 také souboru Rožínka, tak jsme nakonec trochu zavzpomínali a do spolupráce se pustili.

Na Karasíně bylo vyjímečně krásné počasí a to spolu s okolní přírodou vytvořilo z natáčení příjemné pohodové odpoledne.

Přesně podle rozpisu jsme kolem 14 h. přišli na řadu a přesunuli se „na plac“. Do té doby jsme si užívali slunce a krásného dne. (Tentokrát nám nevadily ani kameny, které byly v zemi – různých velikostí a tvarů – a my na nich měli tancovat.) Stále jsme si opakovali, jak je krásně a že nás už nemůže nic zaskočit. 🙂

Na natáčecím místě jsme se nachystali a vše začalo: hlídání rytmu, kroků, úsměvů, prolínání tanečníků… Vše probíhalo podle scénáře, dokud naparáděné holky ve slavnostních krojích nazačaly tancovat kola. Ta byla osudová, protože nikoho z nás nenapadlo, že při cvalu se od nich začně prášit. Opravdu se najednou od jejich nohou zvedal hnědý prach a „koptilo“ se jim pod nohama. 🙂 V tomto případě spoléháme na střih, který vše zachrání.

Celé natáčení probíhalo v poklidném tempu, ale přesto bylo ve čtyři vše dotočeno. Pan režisér Petr Ryšavý jej z přenosového vozu zakončil slovy: „Máme hotovo, děkuji všem!“

I já bych chtěla poděkovat :

 • malým z Groše za zvládnutí celé akce
 • velkým holkám za jejich čas věnovaný „1 minutě slávy“
 • „dospělákům“ za to, že do toho se mnou šli
 • rodičům, kteří nás stále podporují

Celý pořad uvidíte v sobotu 26.5. v 9.20 h. na ČT 2 a doufáme, že tam budeme i my. 🙂

[button color=blue type=info size=normal align=left]Fotografie[/button]

 

 1. fanclub fanclub

  Alespoň tu vaši neúnavnou práci trošku zúročíte. Blahopřejeme všem aktérům, jste šikulové.

 2. Janoušová Janoušová

  Velké díky patří paní učitelce Špačkové za náročnou přípravu, nácvik a organizaci celé akce!!!

 3. Simona Špačková Simona Špačková

  Děkuji za všechny pozitivní ohlasy. Uvidíme, jestli budou trvat i po odvysílání pořadu. 🙂
  Ještě chci napsat jednu velmi důležitou větu. Zapojených lidí do „akce“ bylo hodně a kdyby si všichni tanečníci neudělali páteční odpoledne čas, nikdy by se mi to uskutečnit nepodařilo!!!

  • Milan Špaček Milan Špaček

   No vidíš, Simi, měla si z toho takovej strach, co si tam řekla a nakonec to bylo super. Já se zase bál, aby tam nedali tu verzi, kdy mně to podklouzlo a oni jako kdyby naschvál:))) Ale musím říct, že to byla sranda a až Vám zase někdo odpadne, tak rád zaskočím. Velká gratulace a jen tak dál!

 4. Petra Tatíčková Petra Tatíčková

  Velká pochvala letí i od Tatíčků !!! Vaše práce je obdivuhodná, věnujete dětem mnoho volného času, pracujete originálně a hlavně s nevídaným nasazením. Udržujete dlouholetou folklorní tradici, což je v současné době velmi obtížené. Je vidět, že to děláte bezvadně a proto přejeme spoustu sil a výdrže do dalších let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...