Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vánoční koncert s budoucností

Simona Špačková 0

Tradičně jsme se sešli 26. prosince v kostele Sv. Havla v Rožné a pásmem koled tak ukončili (dle slov starosty obce Libora Pokorného) úspěšný rok.

Jaký vlastně byl ten „náš rok“?

Pro oba soubory to byl rok naplněný především neskutečným obětavým nadšením všech stávajících i bývalých členů. Vždyť jejich volný čas vymezený pro letošní nácviky bychom mohli měřit na hodiny, které představují tenhle kratičký souhrn.

Začátek roku 2013 odstartovala nečekaná událost, kdy jsme byli poctěni udělením titulu Nositel tradic Bystřicka. V dubnu se Bára probojovala na celostátní přehlídku zpěváčků do Velkých Losin, v květnu jsme mrzli na Třech Studních při vystoupení pro pana prezidenta, v červnu jsme oslavili 30 let naší činnosti, v červenci jsme odjeli „odpočívat“ na letní soustředění na Cikháj, kde jsme však natáčeli pořad pro Českou televizi.

Rok plynul od jedné velké akce ke druhé. Nácviky se vždycky směřovali na další akci. V čase, kdy jsme si mysleli, že budeme mít v souborech „klid“, otevřeli jsme výstavu v bystřickém muzeu a odjeli na hody do Bíteše – to vše v jediném zářijovém týdnu – září ještě nekončilo a my jsme vítali slovenskou delegaci v našem kraji. Další zkoušky a trénování  už jsme ani nepočítali a usmívali se slovům, že v tomto roce budeme mít taky někdy klidné středy…

No a protože „nositel tradic“ musí myslet i na budoucnost, ukázali jsme se na vánočním zpívání na Mitrově a v Rožné s nastupující generací našich malých. Ti nám i posluchačům ukázali, že do roku 2014 můžeme vstupovat s vytouženým klidem! Z jejich premiéry vyzařovala neobvyklá energie a velké nadšení, které pro následující rok věští mnoho vteřin naplněných setkáváním různých generací s horáckým folklórem.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem dětem a dospělým, kteří s námi celý tento rok dokázali dotáhnout do konce. Dodávali jste nám vedoucím energii a nemalou mírou jste přispěli k naplnění slov pana starosty o úspěšném roce.

[box type=“info“ color=white]Všechny fotografie z akce si můžete prohlédnout po kliknutí na úvodní fotku.[/box]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...