Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Bezva víkend

Marta Půžová 0

V pátek 30. 4. 2014 v 9 hodin ráno se vydaly naše soubory na výlet do Německa. Jeli jsme ukázat tradice regionu Bystřicko do partnerského města Bystřice nad Pernštejnem, do Crimmitschau. Celý víkend se tam konaly oslavy 600. výročí založení města.

Během několikahodinové cesty autobusem jsme všichni napjatě očekávali, co nás tam čeká. A dočkali jsme se velmi příjemného uvítání a ubytování v krásném penzionu Fischerhof ve vesničce Mannichswalde.

Večer se mohli někteří z nás zúčastnit oficiálního zahájení oslav v divadle v Crimmitschau, spojeného s koncertem našeho Ondřeje Havelky s jeho kapelou Melody Makers. Potom jsme, po dnu plném očekávání, všichni v klidu usnuli.

V sobotu nás čekala během dne 3 vystoupení na hlavním náměstí v Crimmitschau. S nadšením a plným nasazením jsme ukázali, co umíme. Čas mezi vystoupeními jsme si krátili prohlížením různých atrakcí, stánečků a sledováním dalšího programu. A tak nám sobotní oslavy rychle utekly a my se vrátili do našeho klidného penzionu. To jsme ale netušili, že nás tam taky čeká vzrušení. Z našeho poklidného uléhání do postelí nás vytáhl krásný velký ohňostroj. Tím byla sobota plná různých zážitků pěkně zakončená.

Po sobotním úspěchu jsme pokračovali s dalšími ukázkami naší práce i v neděli dopoledne na náměstíčku, které bylo českým centrem, a vystoupením s Bystřickou kapelou na hlavním náměstí. Vyvrcholením celých oslav byl odpolední veliký historický průvod městem, kde měly naše soubory Groš a Rožínka poslední možnost ukázat, jak se my Češi umíme bavit. Celou tříhodinovou a tříkilometrovou cestu jsme s radostí tancovali a zpívali a tím si získali největší závěrečný úspěch.

Crimmitschau jsme opouštěli s velkým poděkováním od hlavních organizátorů oslav. Domů jsme se vrátili až po jedné hodině v noci z neděle na pondělí. Bylo to náročné, ale stálo to za to! Máme spoustu nových zážitků a poznatků, včetně nových příjemných německých přátel.

[button color=blue type=info size=normal align=left]Foto-pátek[/button][button color=green type=info size=normal align=left]Foto-sobota[/button][button color=blue type=info size=normal align=left]Foto-neděle[/button]

P.S. ZDE je (pro němčináře) české hodnocení oslav v německých novinách. 🙂 a ZDE je naše unikátní fotka s článkem z německých novin.

httpv://youtu.be/hNxRDA52gHQ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...