Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Bramborobraní nebo dešťobraní?

Simona Špačková 0

Tento víkend se po celém vysočinském kraji konalo mnoho tradičních kulturních akcí. K jedné z nich patří i Bramborobraní v Třebíči. Letos se konal festival lidové hudby, tance a brambor už pošestnácté a my jsme se k němu mohli připojit.

Našemu vystoupení předcházely mohutné přípravy, neboť s prvními dny ve školách nás zastihla „marodka“. Díky ní se musela spousta našich tanečníků doslova přes noc přizpůsobit novým podmínkám, které se ujasnily zkouškou těsně před vystoupením.

Vše jsme zvládli a začali se v Národním domě převlíkat. V tom okamžiku se projevilo počasí a venku začalo příšerně pršet. No, co už jsme mohli dělat? Bramborobraní je vystoupení na náměstí, tak jsme se za deště přesunuli do stanu za pódiem. Ten nám (aspoň trochu) poskytl „suché“ zázemí. Po celou dobu vystoupení všech dětských souborů tak lilo, že jsme obdivovali každého diváka, který se choulil pod deštník a vydržel se na děti dívat. Když si odmyslíme hlavní dešťový hudební doprovod, tak můžeme být s vystoupením velmi spokojení i přesto, že letošní festival nejvíce pocítily naše kroje a hudební nástroje. Pro ně by byl příhodnější název Dešťobraní, neboť vodu jsme z nich sušili celý víkend.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...