Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Koledováním přispíváme

správce 0

26. prosinec je pro naše soubory již několik let dnem koledování. V posledních letech se scházíme v kostele sv. Havla v Rožné a letos se nám opět podařil jeden rekord. Poprvé bylo účinkujících zpěváčků a muzikantů skoro padesát.

Snad proto byl kostel zaplněn do posledního místa a my jsme mohli ukázat, co jsme se (někteří jen za velmi krátkou dobu) naučili. Spolu se žáky dechového oddělení ZUŠ pod vedením J. Císaře jsme všem přítomným zpestřili sváteční odpoledne vánočními melodiemi a koledami. Premiérově se nám do programu podařilo zařadit koledu Tři králi, kterou jsme v loňském roce objevili v zápise Františka Štourače ze Zlatkova.

Každý rok jsme „vykoledované“ peníze posílali dětem do FN v Motole. Jenže letošní rok byl opravdu jiný. O tom svědčila i závěrečná slova roženského starosty pana L. Pokorného. Ta nás přivedla k myšlence, že vykoledované peníze použijeme na podporu dětí člověka, který „byl jeden z nás“ a Groš byl i jeho souborem. Do pokladničky veřejné sbírky vyhlášené obcí Rožná přidáme vykoledované 4 000 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...