Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Slavnosti jara EDEN

správce 2

21. března jsme v centru zelených vědomostí EDEN v Bystřici nad Pernštejnem „slavnostně otevřeli“ horáckou vesničku. Nositelé tradic Bystřicka byli prvními, kdo ve vesničce vystupoval. 

Celý týden jsme sledovali počasí, protože zimní počasí by (pro Slavnosti jara a naše „krátké rukávy“) nebylo moc příjemným. Někteří z nás sledovali různé předpovědi, výhledy, satelity a stále nám ohlašovali, jak bude.

Vše rozhodlo ráno 21. Po probuzení jsme uviděli zářící slunce, a tak jsme se rozzářili také. Po dopoledních přípravách (spíše šílených zmatcích) jsme do EDENu vyrazili.

Za krásného počasí jsme v pravé poledne procházeli vesničkou, odnášeli Smrtku, utopili ji „v Kačáku“ a do vesničky přinášeli nazdobené Létečko. Vše podle starých zvyků.

K našemu vystoupení patřila také Kola a Pohádka o ovečkách.

O Vítání jara jsme se hned v sobotu dočetli v různých novinách – Žďárský deník, Dnes, České noviny. Redaktory jsme opravdu zaujali, protože fotogalerie jsou plné našich úžasných souboráků. 🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=nlBAcp9wDpo

  1. Hanka Hanka

    Počasí se opravdu vydařilo 🙂 Zaujali jste ne jen redaktory a fotografy, ale i kolemjdoucí přihlížející a diváky, kteří se na vás těšili. Vystoupení všech účinkujících bylo úžasné. Všichni jste to zvládli na 1*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...