Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zasloužená radost

správce 2

Po náročném sobotním programu v bystřickém Edenu jsme na neděli  22. března 2015 znovu vyžehlili kroje, opucovali zablácené cvičky, promasírovali unavené nohy, naladili vyzpívané hlasivky a vyrazili plní pozitivní energie i očekávání na soutěžní Krajskou přehlídku dětských folklorních souborů do Jihlavy s pásmy Čarodějnice a Zelí.

Vystupovali jsme až v poslední čtveřici z dvanácti účinkujících souborů, měli jsme tedy spoustu času se na vystoupení řádně připravit: posilnit se chutnou pizzou od pořadatelů (kdo ji nechtěl, mohl se pustit do půlkilového rohlíku), nechat se krásně načesat, obléct se do kroje a také se ve zcela vydýchaném a horkém sále podívat na ostatní vystupující.

A jak to nakonec všechno dopadlo?

Odborná porota vyhlásila pásmo Zelí souboru Groš jako vítěze krajské přehlídky, což znamená postup do Celostátní přehlídky dětských folklorních souborů, která se bude konat 13. června 2015 v Jihlavě. Jako z říše snů (či kouzel?) bylo následné zjištění, že i pásmo Čarodějnice souboru Rožínka bylo spolu s pásmy souborů Bystřinka ze Žďáru n. S. a Škubánku ze Světlé n. S. vybráno do užšího výběru. Tato pásma budou nabídnuta pořadatelům celostátních folklorních festivalů k zařazení do programu.

Rekapitulace: z 12 vystupujících souborů byly oceněny celkem čtyři soubory, z toho dva naše!

A kdo za největším „přehlídkovým“ úspěchem historie našich folklorních souborů stojí?

Určitě naše šikovné choreografky, které originálním způsobem uchopily své náměty tak, že dokáží zaujmout diváka, tedy: Bez skvělého nápadu by to nešlo.
Stejně tak naše – vždy porotou chválená – muzika, protože povedený hudební doprovod dělá polovinu úspěchu, tedy: Bez dobré muziky by to bylo o ničem.
Náš již stálý senzační organizační tým, tedy naše česačky, převlíkačky, věrní fanoušci, nosiči, řidiči…, tedy: Bez vstřícného a spolehlivého zázemí by to bylo o hodně těžší.


A kdo zaslouží pochvalu největší? Naši šikovní malí i větší tanečníci za fantastický výkon na přehlídkovém vystoupení – k vyzrálému tanečnímu i pěveckému projevu na jevišti přidali i úsměv a očividnou radost z pohybu. Bylo až neskutečné, jak se každý jednotlivec na svoji roli v pásmu soustředil a zvládl vše, co jsme mu, třeba i na poslední chvíli, kladli na srdce. Tedy: Bez vás, naši milí Rožínkáči a Grošáci, by to všechno ostatní bylo k ničemu!

Na závěr se vám s něčím svěřím: Na letošní krajské přehlídce horáckých souborů jsem byla velmi hrdá, že jsem členkou právě souborů Rožínka a Groš z Dolní Rožínky. A určitě nemluvím jen za sebe.

Radka

  1. fanda folklóru fanda folklóru

    Blahopřeji všem k velikému úspěchu na krajské přehlídce. Opravdu si to naši milí „souboráci“ za všechnu tu práci zasloužíte. Jste prostě skvělí!

  2. Hanka Hanka

    Také se připojuji k té řadě gratulantů k vašim úspěchům. Jste moooc šikovní … a … nemůžu najít vhodná slova, která si zasloužíte. Prostě jste „pašáci“ se vším čím si procházíte a všechna slova chvály, která jsou řečena na vaši adresu 🙂 Budu vám držet všechny palečky a palce (které najdu) i v dalších soutěžích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...