Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Tři Studně tradičně

Simona Špačková 0

Od roku 2004 se chystáme na květnové otvírání studánek Barborky a Vitulky. Jinak tomu nebylo ani letos. Náš plán ukázat divákům Pradlenky a Studánky byl nakonec naplněn. Celá akce však, díky rozmarům počasí (to už je tady tradiční), měla několik neplánovaných změn. Ty naštěstí neodradily trpělivé diváky.

Kantáta nezazněla na začátku, ale na konci, protože už u křtu knihy začalo pršet – spíš lilo. Přesto jsme vystoupení uskutečnili.

Naše pradlenky namáčely prádlo v dešti a praly ho v blátě tak, že když ho „sušily“, bylo celé hnědě flekaté. Na přírodním bahnitém trávníku u studánek mohly jen dřepět a stejně si domů na krojích odvezly zelenohnědé skoro nevypratelné fleky. No, kdo nikdy nepral venku, v zimě a dešti, nepochopí, co zase holky musely vydržet.

V takovém počasí by ani květiny na věnečky nekvetly! Holky přesto pletly. Kluci studánku i v dešti vyčistili a královna zvolena být mohla. Snad proto, že vylila vodu do všech světa stran, přestalo pršet a vysvitlo sluníčko. To nás pak provázelo celou cestu domů.

Kdybychom doma neměli všechno mokré (z přeháňky) a špinavé (od bláta a jehličí), ani bychom nevěřili, že se nám to letos takhle vyvedlo!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...