Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Veselý Kopec tropický

Simona Špačková 1

V sobotu 18. července jsme zakončili naše týdenní soustředění na Cikháji tradičním vystoupením na Veselém Kopci.

Naše přípravy jsme neustále podrobovali sobotnímu vystoupení. Už od středy 15. 7. jsme s nadějí sledovali vývoj počasí nad Vysočinou. Našim velkým přáním bylo teplo a pod mrakem. Ovšem člověk míní a příroda mění – alespoň na Kopci to bývá opravdu tradiční.

A co letos? Od rána jasné slunce a vedro. Pro vystoupení ve 13 h. na rozpáleném dřevěném jevišti dokonalý rozmar počasí.

Nedalo se nic dělat a museli jsme se vyrovnat se všemi nástrahami „tropického“ dne na Vysočině – slunce se do nás opíralo, mraky nepřicházely a my jsme se pořádně „pekli“.  K tomu všemu jsme se měli usmívat, zpívat a tancovat, abychom divákům zpříjemnili jejich výlet na jarmark. Po prvním půlhodinovém vystoupení přišly mraky. S nimi však přišly i naše obavy o vystoupení ve tři hodiny. Naštěstí se vypršelo kolem druhé, vzduch začal být příjemný a my se uklidnili, že ve tři bude líp (podle našeho přání: teplo a pod mrakem 🙂 ).

Jenže vše se opět změnilo, na jeviště znovu začalo svítit, sluníčko pálilo ještě intenzivněji a během několika minut jsme se znovu „pekli“. Na našich obličejích přesto zůstával úsměv a dobrá nálada. Vždyť jsme ji sem přijeli rozdávat. Energie sice pomalu ubývalo, ale všichni účinkující se nesmírně snažili „přežít“ a ukázat svoje dovednosti, za které si od diváků několikrát vysloužili potlesk.

Co říci na závěr? Snad bude stačit pouhé poděkování všem dětem, dospělým a rodičům za to, že nám na Veselém Kopci pomohli vytvořit  krásné odpoledne s horáckou lidovou kulturou.

 1. Hanka Hanka

  Byli jste všichni kouzelní, vystoupení více než výborné … smekám před vaší dovedností a tleskám za vaše umění 😉
  Za diváky mohu říci,
  že jste byli kouzelníci.
  I když velké horko bylo,
  sluníčko však nevadilo.
  Hravé dětské skotačení
  a úsměvy na tvářích,
  pohledy do očí zářících,
  všem nám bylo do tančení …
  Přeji hodně úspěchů s nově nastudovanými pásmy.
  Vaše fanynka 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...