Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Hvězdičky a jedna neobyčejná

správce 0

Již odpradávna lidé vzhlížejí s úctou a respektem ke hvězdám, neboť na ně působí magickou mocí. Díky nim se dokážeme orientovat na temné obloze a za jasných nocí je dlouho pozorujeme s nadějí, že uvidíme právě tu jedinou – padající, abychom si mohli něco přát. Právě hvězdy nebo spíš hvězdičky – symboly naděje, výjimečnosti a věčného života, které odvrací zlé živly, pomáhají při uzdravení a dodávají sebedůvěru – „vyšly na oblohu“ v kostele Sv. Havla v Rožné ve středu 26. prosince při našem posledním vystoupení roku 2018.

Každoročně se zde scházíme, abychom si připomněli starý zvyk, kdy se lidé vzájemně navštěvovali, přáli si štěstí, zdraví a potěšili se malým dárkem. Koledník přinášel do domu štěstí a prosperitu. My jsme letos k tradičnímu významu slova koleda přidali lásku, dobrotu a naději, která by naše posluchače měla provázet celý následující rok 2019.

Podle starých zvyků měla být odměna koledníkům symbolická – jablko, ořechy nebo třeba i poděkování a úsměv – proto jsme velmi rádi, že naše zpívání a muzicírování přineslo pro neziskovou organizaci Zdravotní klaun krásnou odměnu 3 500 Kč, za kterou velmi děkujeme a jsme rádi, že tak můžeme přispět na klauniády pro děti zůstávající v nemocnicích.

Doufáme, že neobyčejná hvězda, po staletí ukazující cestu, s námi zůstane a za rok ji opět při našem vystoupení spatříme.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...