Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Historie SPOLKU

Od 1. ledna 2014 začal platit nový občanský zákoník, který upravil pravidla pro občanská sdružení. Pro nás to znamenalo do dvou let upravit stanovy a podat návrh na zápis změny do spolkového rejstříku.

Na to všechno jsme měli dostatek času. Nejdříve jsme vyčkávali na zkušenosti ostatních folklórních souborů, ale nakonec jsme vše zvládli a od června 2015 jsme se stali spolkem GROŠ.

Předsedkyní spolku je Simona Špačková. Ve své činnosti spolek navazuje na Občanské sdružení GROŠ a zajišťuje zázemí dětským folklórním souborům Groš a Rožínka.

Oba soubory pracují za finanční podpory obcí Dolní Rožínka, Rožná a Blažkov. O nakládání s finančními prostředky se stará paní Marta Kulková. Jsou členy Horáckého folklórního sdružení.

K nácvikům využívají prostory ZŠ a MŠ Dolní Rožínka.

V souborech pracují děti z obcí Dolní Rožínka, Bukov, Blažkov, Strážek a Střítež. V souboru Groš jsou děti ve věku 5-13 let a členové souboru Rožínka věkem navazují na mladší složku. Všichni vzájemně spolupracují a uskutečňují společná soustředění i vystoupení. Z vlastních členů je také tvořena malá muzika, která se soubory vystupuje. Její primáškou je Marie Prokopová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...