Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Rok 2009

 4. 3. 2009

Možná to vypadá, že se u nás v novém roce  nic neděje. Věřte, že tomu tak není 🙂 Pilně nacvičujeme a chystáme se zúčastnit připravovaných akcí Horáckého folklórního sdružení. Uslyšíte a uvidíte nás v Jihlavě na „zpěváčkovi“ i na přehlídce souborů. Dále se chystáme na Tři Studně – tradičně otvírat studánky Barborku a Vitulku.

21. 3. 2009

V sobotu 21. března 2009 jsme se již po několikáté vydali do Jihlavy na soutěž ve zpěvu horáckých písní Zpěváček 2009. Zástupce souborů jsme přihlásily do dvou kategorií – mladší a hlavní. V mladší kategorii zpívaly Slavěna Pavelková a Daniela Špačková. V hlavní kategorii jsme měli naše „ostřílené“ zpěváky Kamilu Uhrovou a Martina Uhra.

 5. 4. 2009

Už se vám taky někdy stalo, že se vám lepila smůla na paty? No, když se ale začne lepit polovině učinkujících v souboru, tak je to opravdu pořádná smůla 🙂 My jsme se s ní museli vyrovnat v době konání přehlídky dětských folklorních souborů, neboť nám onemocněla virózou nejen muzikantka, ale i polovina dětí v obou souborech. To byla kalamita! Dva roky se chystáme na přehlídku, a pak si klidně přijde viróza a nedá se nic zachránit ani náhradníky. Prostě si s námi život pěkně pohrál… A protože zdraví bylo důležitější, nastala pro nás velice nepříjemná situace omluv a odvolávání vystoupení. Dnes už jsme všichni zdraví, takže se moc těšíme na výlet do Světlé nad Sázavou a na Tři Studně.

16. 5. 2009

V pátek 16. května vyrazil náš „zpěváček“ Martin do boje 🙂 Zúčastnil se jubilejního 15. ročníku celostátní soutěže dětí v interpretaci lidových písní. Do finále se sice neprobojoval, ale měl možnost zazpívat si s parádním doprovodem a užít si své písničky jako opravdový zpěvák.

29. 5. 2009

V pátek 29. května jsme se vydali na největší setkání folklorních souborů – 7. ročník festivalu Horácko zpívá a tančí. Letošní ročník byl provázen zimou a deštěm, proto jsme vzali za vděk přístřešku místního kina. Naše vystoupení Vojáci  a Zelí se nám povedla. Byli jsme však rádi, že můžeme být diváky a sledovat všechny ostatní soubory a jejich umění. Velmi nás všechny svým uměním zaujal zahraniční host – soubor Abraševič ze Srbska.

30. 5. 2009

Kdybyste se ještě někdy chtěli vydat s našimi soubory otvírat studánky, tak si vždycky budete  s sebou muset vzít deštník! V posledních letech se nám totiž málokdy stane, že na Třech Studních zažijeme modrou vymetenou oblohu a nad hlavami rozzářené slunce. Letošní OTVÍRÁNÍ STUDÁNEK nás přesvědčilo, že ještě žádný rok nebylo tak hrozně (i když už jsme si to mockrát mysleli), aby právě letos nemohlo být ještě hůř 🙂

20. 6. 2009

V sobotu 20. června 2009 jsme svojí troškou do mlýna přispěli k naplnění kulturního programu při oslavách „130. výročí založení hasičského sboru v Rožné. I mezi námi jsou hasiči, proto měli někteří z nás (hlavně „Blažkováci“) pěkné fofry -z hasičského do kroje a z kroje do hasičského. To byl trénink! Naši mladší (po vystoupení s pásmem Vojáci) zase trénovali rychlé vydělávání třísek, které se jim při „výcviku“ zapíchaly do různých částí těla. 🙂 A některé byly opavdu kvalitní!

18. 7. 2009

Máme za sebou týden nejen s tancem a s písničkou, ale i týden plný her a zábavy. Naše soustředění na Cikháji proběhlo bez úrazů a za krásného počasí, proto nám tak rychle uběhlo a mohli jsme se vydat na vystoupení na Veselokopecký jarmark. Od rána nás trápily mraky, ale doufali jsme, že k nám bude počasí vstřícné… Hned po příjezdu se rozpršelo, takže jsme se uchýlili do stodoly a zpívali z plných plic. A asi jsme tím naším zpěvem déšť opravdu přesvědčili, že jsme odhodlaní se s ním poprat! Nakonec se opravdu počasí umoudřilo a dovolilo nám využít přírodní amfiteátr skanzenu pro náš čtyřicetiminutový program s názvem: S chutí do toho a půl je hotovo…

20. 10. 2009

Vyjeli jsme do Rožné a přivítali malé občánky do života.

29. 11. 2009

Doba přípravy na Vánoce se nazývá „ADVENT“. Toto označení pochází z latinského slova „adventus“, což znamená příchod. Myslí se zde na příchod Vykupitele Ježíše Krista. Celé toto období má člověk žít v odříkání, ztišení a rozjímání – k tomu slouží čtyřtýdenní půst, který předchází vánočnímu, novoročnímu a pak i masopustnímu hodování. Tak toto se můžeme dočíst o adventu v různých knihách…

Pro nás v souboru začal advent 1. adventní nedělí (29. listopadu), kdy jsme se vydali na Veselý Kopec s pásmem koled. Trochu nás opět zaskočilo počasí, které k nám bylo nemilosrdně větrné a studené 🙁 Sice jsme všichni měli nějaké kožíšky a plédy, ale stejně jsme pěkně promrzli. Byli jsme takoví „promzrlí koledníci“.

16. 12. 2009

Adventní „putování“ našich souborů se tentokrát zastavilo v domově pro seniory na Mitrově. Sem jsme přinesli vánoční náladu 16. prosince a společně se seniory si opět zazpívali. Popřáli jsme jim klidné Vánoce a slíbili, že se za rok opět setkáme.

30. 12. 2009

Na závěr roku jsme připravili 2 benefiční koncetry v kostelích s názvem: My jsme malí koledníci… Nejdříve jsme rozezpívali vánočně naladěné posluchače 26. prosince v kostele sv. Havla v Rožné a hned 27. prosince  se zpívalo znovu v kostele sv. Bartoloměje *v Rozsochách*. Při obou koncertech jsme zpívali u živého betléma a doprovázela nás souborová muzika spolu s dětmi hrajícími na flétny. A kolik letos posíláme nemocným dětem?Koledováním se nám podařilo získat celkovou částku 7 100 Kč, kterou již 3. rok věnujeme na konto darů malým pacientům Dětského kardiocentra Fakultní nemocnice v Praze – Motole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...