Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Rok 2010

10. 4. 2010 

V sobotu 10. dubna 2010 jsme vyrazili za písničkou do Jihlavy na soutěž „Zpěváček 2010„. Vyrazili jsme v plném obsazení – do obou kategoriií jsme vyslali tři zástupce. V mladší kategorii za náš soubor zpívali: Slávka Pavelková, Veronika Tomášková a Daniela Špačková. Do hlavní kategorie jsme vyslali „nové neokoukané tváře“: Báru Krejčovou, Adélu Romanovou a Veroniku Synkovou. Holky se nezalekly silné konkurence a v obou kategoriích bojovaly. Zpívaly pro radost a překonaly vlastní trému a nervozitu tak, že se jim ani neklepal hlas 🙂 Nakonec jsme odjížděli s dobrým pocitem i s dobrými výsledky. Slávka obsadila krásné 5. místo a Adéla vybojovala 7. místo mezi elitní desítkou.

11. 5. 2010

Naše nejstarší dívky Iva a Ráďa Janoušovy, Verča Synková a Bára Krejčová se v pondělí 10. května 2010 zúčastnily pietního aktu v Rožné při příležitosti 70. výročí úmrtí roženského rodáka, plukovníka generálního štábu Jindřicha Berana, který byl jako letec francouzské armády sestřelen v bojích 2. světové války v květnu roku 1940.
Vzpomínková akce byla velmi důstojná. Naše dívky měly opravdu zodpovědný úkol – po čestné salvě příslušníků Aktivních záloh Armády ČR zazpívat českou hymnu. Ke slavnostnímu průběhu přispěly i smutnou mollovou písničkou „Na tom našem nátoníčku“. Při Radčině přednesu básně Jaroslava Seiferta „Píseň o rodné zemi“ nezůstalo nejedno oko zúčastněných hostů suché.
Slavnost proběhla u hrobu Jindřicha Berana za účasti poslance Parlamentu ČR, pana Karla Černého, který se o historii našich válečných letců podrobně zajímá. Na závěr nad hřbitovem proletěly dva letouny Armády ČR.

24. 7. 2010

Letošní týdenní soustředění na Cikháji se konalo v tropických teplotách, které ovládly celé naše území. Díky tomu jsme se ale mohli povinně sprchovat studenou vodou.
Kromě tanečníků se z nás stali také indiáni, hráli jsme soustu her, bubnovali jsme a dokonce kluci postavili totem.

25. 7. 2010

Název našeho prázdninového pořadu, jehož partnerem byla Elektrárenská společnost ČEZ, v sobě nesl vše, co jsme si mohli přát. Tanec a léto. Obojího bylo opravdu požehnaně. A roztančit to pravé tropické léto není zase tak snadné – zkuste se ve třiceti šesti stupních ve stínu (o přímém slunci se ani nedá hovořit) tvářit vesele a rozdávat lidem radost tancem a písničkou, když máte zrovna strašlivou žízeň a nejraději byste se někde koupali. Dětem z našich souborů se to však podařilo tak, že divákům vyloudily na tvářích spokojený úsměv.

11. 12. 2010

A máme za sebou první prosincové vystoupení:-). Letos jsme začali koledovat v Bystřici nad Pernštejnem na Vánočním koledování města. V krásném prostředí půdních prostor městského muzea jsme se snažili přítomným posluchačům přiblížit známe i méně známé koledy a tím navodit tu pravou předvánoční atmosféru. Co udělalo zase radost dětem? Možnost vyrobit si spoustu různých jednoduchých dárečků. Někteří dokonce potkali i anděla a pošťáka, který doručuje tajná přání dětí Ježíškovi.

14. 12. 2010

Dalším zastavením našich souborů byl Domov pro seniory na Mitrově. Sem jsme zavítali 13. prosince a společně se seniory jsme si opět zazpívali. Vytvořili jsme jim vánoční atmosféru a popřáli jim klidné Vánoce.

28. 12. 2010

Na závěr roku jsme se opět sešli na vánočních koncertech v Rožné a Rozsochách. Letos poprvé (a máme z toho velkou radost) se nám podařilo na oba vánoční koncerty pozvat „spoluvystupující“.

Do Rožné s námi přijela hrát část dětí z dechového oddělení ZUŠ pod vedením p. Císaře a v Rozsochách jsme společně zpívali se zpěváky z místního pěveckého sboru Agnus dei. Oběma za zpestření našeho programu děkujeme a těšíme se na další krásnou vánoční akci.

Koledováním se nám podařilo získat celkovou částku 5 500 Kč, kterou tradičně věnujeme na konto darů malým pacientům Dětského kardiocentra Fakultní nemocnice v Praze – Motole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...